Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka (20.09.2017)

ponad 7 lat temu

W środę 20 września Przedszkolaki z Integracyjnego Przedszkola Publicznego nr 2 „Bajka” w Mrągowie odchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zostały zorganizowane różne zabawy oraz atrakcje dla dzieci. Celem imprezy było nawiązanie przez dzieci przyjaznego kontaktu z rówieśnikami.

W tym wyjątkowym dniu wychowankowie przybyli do przedszkola przebrani w przepiękne kolorowe ubranka. Już od samego rana w salach rozbrzmiewała wesoła muzyka. Uroczystość rozpoczęły panie odczytując list od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, a następnie w wszystkich grupach wiekowych rozpoczęła się zabawa taneczna. Barwne pociechy wirowały po swoich salach bawiąc się w parach, kole i pociągu. Pani Dyrektor osobiście składała życzenia przedszkolakom w każdej grupie wiekowej.

Kolejna niespodzianka czekała na dzieci w ogrodzie przedszkola „Bajka”. Był to pokaz wielkich baniek mydlanych, który wzbudził zachwyt oraz przyniósł mnóstwo radości. Największą atrakcją tego dnia, stały się kolorowe baloniki w rękach każdego dziecka, z którymi nie mogły się rozstać. Podczas uroczystości dzieci z grupy „Motyle” za pomocą magicznego pędzelka, miały okazję zmienić swoje twarze w motylki, pieski, rycerzy czy tez przeraźliwe zombie.

Na zakończenie programu, panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu pamiątkowe medale.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka cały personel przedszkola chciałby złożyć zarówno naszym wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz dużo radości każdego dnia.